Prečo vznikol projekt Záchranné koleso?

Ako reakcia na krízu, ktorú zažíva množstvo podnikateľov vzhľadom k aktuálne šíriacemu sa vírusu COVID- 19. 

Mnohí výrobcovia, reštaurácie, kaviarne, cukrárne, salóny, fitness centrá a pod. si nevytvorili „mäkké vankúše“ a nemajú rezervy, vďaka ktorým by prežili túto nečakanú krízu. Príjem prevádzok rapídne klesol alebo sa úplne zastavil a aj napriek tomu musia platiť nájom priestorov, pôžičky, hypotéky, či mzdy zamestnancov. 

Štát síce prišiel s opatreniami ale tie mnohokrát nepomôžu firmám prežiť. Preto nám napadlo, že všetkým podnikateľom, pre ktorých je podnikanie ich vášeň a nechcú sa ho vzdať, podáme Záchranné koleso. Vytvorili sme Platformu, cez ktorú firmám môžu pomôcť prežiť tí, ktorí boli ich živobytím – samotní zákazníci (Záchrancovia).

Mnoho firiem má totiž komunitu nadšencov, ktorí radi podporia svoju obľúbenú firmu alebo podnikateľa a sú ochotní im poslať zopár eur len aby prežili.

Kto stojí za týmto projektom?

Tri žilinské firmy, ktoré sa spojili aby pomohli ostatným:

Ako funguje Záchranné koleso?

Záchranné koleso je Platforma, ktorá pomáha podnikateľom a firmám dostať sa na nohy. Ak sa Darca rozhodne podporiť svoju obľúbenú značku, hodí mu Záchranné koleso vo forme Daru. Benefitom pre Darcu za poskytnutie Daru môže byť Odmena, ktorú si môže (ale nemusí) zadefinovať Príjemca vo svojej Kampani.

Ako sa podnikateľ alebo firma (Príjemca) zapojí do projektu Záchranné koleso?

Príjemca si najskôr vytvorí Užívateľský účet, v ktorom si následne prepojí svoj bankový účet s Platobnou bránou Stripe. Vďaka tomuto kroku Stripe pošle po skončení zbierky Kampane peniaze (Dar) priamo na bankový účet Príjemcu. Potom si Príjemca vytvorí svoju vlastnú Kampaň (zbierku) a pošle ju na schválenie administrátorom projektu Záchranné koleso. Po schválení Kampane sa zbierka zobrazí na webe Záchranné koleso. Od tohto momentu ľudia môžu začať prispievať. 

Viac informácií o Záchrannom kolese nájdete TU.

Partneri projektu

Projekt Záchranné koleso splnil svoju funkciu, aktuálne nefunguje.